Oferowane przez IBM Systemy serwerów, pamięci masowych i sieci to wydajne, efektywne i łatwe w zarządzaniu rozwiązania, które pomogą Twojej firmie stawić czoła wyzwaniom z jakimi przychodzi się zmierzyć każdego dnia.

Serwery System x (klasy x86) posiadają największą dowolność wyboru systemu operacyjnego i dostępne są zarówno w oparciu o procesory Intel jak i AMD. Są to serwery wysoce skalowalne.

Systemy oparte o procesory Power to zintegrowane i wysoce bezpieczne rozwiązania zaprojektowane z myślą o uproszczeniu środowiska informatycznego.

Zarówno serwery System x jak i Power dostepne są w technologii Blade, która integruje serwery, pamięć masową, interfejsy sieciowe. Nie wymaga specjalnych instalacji i zajmuje mało miejsca. Nadaje się zarówno do małych przedsiębiorstw jak i dla oddziałów dużych firm.

Z kolei System z (tzw. mainframe) to platforma systemowo-sprzętowa zoptymalizowana pod kątem przetwarzania transakcji biznesowych. Charakteryzuje się najwyższą dostępnością, poziomem bezpieczeństwa oraz bogatymi możliwościami w zakresie wirtualizacji zasobów.

Systemy pamięci masowych IBM umożliwiają zarówno zapis na na taśmach jak i na dyskach. Oferta jest niezwykle bogata i wzbogacona dodatkowo o oprogramowanie System Software pomagające w centralizacji, usprawnieniu i automatyzacji fizycznej i wirtualnej infrastruktury. Dzięki niemu łatwiejsza jest optymalizacja obciążeń i bezwzględnie wyższa zdolność dostarczania usług IT odpowiadających celom biznesowym przedsiębiorstwa.

IBM oferuje również Systemy wzbogacone o wiedzę ekspercką. IBM PureFlex System to połączenie zasobów obliczeniowych, pamięci masowych, sieci oraz mechanizmów wirtualizacji i zarządzania w ramach jednego systemu infrastrukturalnego, który pozwala zautomatyzować i zoptymalizować wdrażanie oraz obsługę obciążeń. System dostępny jest nie tylko jako złożone, gotowe rozwiązanie – możliwa jest również jego kompletacja w czasie dzięki ofercie IBM Flex System.

Czytaj więcej o IBM >>