Wirtualizacja umożliwiła powstanie nowej generacji centrów danych o większej wydajności i dostępności dla najbardziej wymagających obciążeń. Rozwiązania wirtualizacyjne firmy Microsoft wychodzą poza zwykłe możliwości wirtualizacji, takie jak konsolidowanie sprzętu serwerowego, aby tworzyć kompleksowe platformy chmur prywatnych i hybrydowych. To oznacza, że organizacja może uzyskać znaczne oszczędności i zwiększyć wydajność operacyjną.

Bez względu na to, czy zamierzasz wirtualizować obciążenia, budować chmurę prywatną, skalować usługi za pośrednictwem chmury publicznej czy połączyć wspomniane propozycje, rozwiązania do wirtualizacji i zarządzania firmy Microsoft oparte na Windows Server i System Center mogą pomóc w lepszym zarządzaniu zasobami i oferowaniu rozwiązań informatycznych jako usług. Przy migracji z VMware do Microsoft można dostosować przetwarzanie w chmurze do własnych potrzeb biznesowych.

Wirtualizacja serwerów

Konsolidując serwery jako maszyny wirtualne na jednym hoście fizycznym, można cieszyć się wynikającymi z wirtualizacji oszczędnościami oraz maksymalnie wykorzystać inwestycje w sprzęt serwerowy. Funkcja Hyper-V umożliwia uruchamianie różnych systemów operacyjnych, w tym Windows, Linux i innych, równolegle na jednym serwerze fizycznym. W systemie Windows Server 2012 R2 rozszerzono możliwości wirtualizatora Hyper-V, dodając nowe funkcjonalności oraz najlepszą w branży skalowalność procesorów i pamięci hostów.

Czytaj więcej o wirtualizacji >>